Ohlášky na 17. neděli v mezidobí 28.7.2024

OHLÁŠKY NA 17. NEDĚLI V MEZIDOBÍ 28.7.2024

1. V neděli 18. srpna se bude konat farní pouť s obvyklým občerstvením za kostelem.

2. Setkání celé farnosti bude v neděli 8. září na den farnosti při příležitosti žehnání aktovek. Sejdeme se po mši sv. na farní zahradě na oslavu začátku školního roku včetně grilování.

3. Úprava zákristie pokračuje. Kdo chce, může do ní po mši nahlédnout. Na zbourání tzv. zpovědnice pracovali David Vošahlík, Vít Rada, Standa Zmátlo a ještě jeden mně neznámý muž. Standa Zmátlo pak ještě pracoval tři dny na potřebné opravě omítky.

4.dosavadního vybavení zákristie se budeme muset vzdát dvou skříní na liturgické oděvy a komody. Pokud by o tento nábytek měl někdo zájem, přihlaste se u mě. Zákristie bude vybavena novým nábytkem.

5. Ve středu 24.7. přišel zvonař pan Manoušek a začal pracovat na opravě zavěšení zvonu ve věži. Nyní se musí čekat na památkáře.

6. V úterý 30.7. má stavební firma začít s opravou pokleslého sloupu, který podpírá kůr, a to pod dohledem památkáře a možná i archeologa.

7. Další domluvená technická práce pro toto léto je oprava svatostánku, který je třeba znovu pozlatit. Této práce se ujal Jan Paul.

8. Pan Josef Kvaltin zavěsil vedle dveří do kostela vitrínu na různá oznámení a na popis historie kostela.

9. Po mši jsou všichni zváni na faru.