Homilie na slavnost Nejsvětější Trojice 26.5.2024

26.5.2024, neděle, slavnost Nejsvětější Trojice

Mt 28,16-20

Prvotní učedníci dostali od Boha dar víry ve Zmrtvýchvstalého Ježíše zejména tím, že byli jeho svědky, kteří ho skutečně viděli. My jsme ho sice neviděli, ale přejali jsme tradici církve, která o něm svědčí.

Nedostáváme svou víru jen pro sebe. Zmrtvýchvstalý Ježíš dal svým učedníkům, tedy i nám, úkol získat za učedníky všechny národy, všechny lidi, a křtít je ve jménu Otce i Syna i Ducha svatého. Zároveň je máme učit zachovávat všechno, co nám Ježíš přikázal.

Jeho příkazy nejsou malé. V evangeliu podle Matouše je obsažena celá řada jeho velkých řečí. Největší je řeč o blahoslavenstvích.

V centru stojí přikázání lásky k Bohu a bližnímu.

Není snadný úkol dodržovat jeho příkazy. Jako povzbuzení odvahy nám Ježíš přislibuje svou stálou přítomnost. Já jsem s vám po všechny dny až do konce světa.